Центра народного мистецтва “ПЕТРИКІВКА”

Про центр:

Засновник – Дніпропетровська організація Національної спілки Художників України.

Створений у 1991р. на основі колективної власності членів Національної спілки Художників України та народних майстрів Петриківки.

Організатор та голова правління – А.А. Пікуш, Заслужений майстер народної творчості України. Виконавчий директор В.Г. Біленко.
Центр діє на основі самоокупності та самоуправління.
Серед головних статутних завдань – збереження та творчий розвиток історичних художніх традицій осередку Петриківського декоративного розпису.

Центр Народного мистецтва “Петриківка” згуртував та зберіг у своєму складі творчий актив осередку – 40 провідних майстрів, серед яких 23 члени Національної спілки художників, 6 – Заслужені майстри народної творчості України.

Центр спеціалізується у напрямі розвитку індивідуальної творчості народних майстрів, кожен з яких працює за власними задумами, має своє творче обличчя, створює авторські твори та їх малі серії у різноманітних матеріалах.

Найбільш широко створюються вироби з дерева з петриківським розписом на токарній, столярній та ручно-різьбленій основах, що виготовляються з екологічно чистих, високоякісних матеріалів. Поряд з цим створюються розписи на папері, полотні, металі, проводиться робота з відродження художнього розпису меблів, а також настінного розпису в архітектурі.

Здійснюються творчі пошуки виходу петриківського розпису у нових, перспективних для осередку технологіях таких, як кераміка, гутне скло, розпис по текстилю у техніці батік та інших напрямах.
Поряд з творчо-виробничою роботою центр здійснює широку культурно-просвітницьку та виставкову діяльність, спрямовану на популяризацію народного мистецтва осередку. На базі постійно діючих виставок, що експонуються у виставковій залі та художніх майстернях проводяться змістовні екскурсії та майстер-класи для дітей та дорослих. Щороку Центр Народного мистецтва “Петриківка”, що став відомим в області та в Україні об’єктом туризму, відвідує близько 10 тисяч шанувальників народного мистецтва.

Центр систематично представляє кращі творчі досягнення осередку петриківського розпису на різноманітних культурно-мистецьких акціях, що проводяться на обласному та всеукраїнському рівні, де неодноразово відзначався, як переможець всеукраїнських виставок-конкурсів у номінації художні та ювелірні вироби.
Провідні майстри колективу неодноразово представляли народне мистецтво України на міжнародних виставках серед них: В.А. Глущенко у м. Лейпциг (Німеччина), Н.Р. Калюга у м. Ванкувер (Канада), А.А. Пікуш у м. Монреаль, м. Торонто (Канада), м. Чикаго, м. Детройт (США), м. Варшава (Польща), Н.М. Рибак та В.І. Дека в м. Нагоя (Японія) та інші.

Поряд з активною участю у обласних, всеукраїнських та міжнародних художніх виставках колектив Центру проводить власні виставки.

Упродовж років існування Центр Народного мистецтва “Петриківка” здійснює спонсорську підтримку Петриківській дитячій художній школі, спрямовує на педагогічну роботу провідних майстрів – членів Національної спілки Художників України, виділяє художні матеріали, сприяє у проведенні дитячих виставок та інше.

Адреса:

=
 —   Адреса: Простект Калнишевського 65 (Вул. Леніна), смт. Петриківка, Дніпропетровська обл.     
   —   Працює 
кожного буднього дня з 9 до 17, та за попереднього згодою в вихідні дні.
   —   Ціна — 
вхід безкоштовний, екскурсії від 25 грн, майстер-класи від 40 грн, великий асортимент сувенірної продукції
   —   Тел.: Офіс — (05634) 2 22 70, Василь Біленко (директор) — (067) 631 02 23 (з усіх питань).
   —   Сайт: petrykivka.jimdo.com

 =

Фото:

01864474 3194935_large 15000000 IMG_1310