ЦІКАВО: Мальовка власноруч

 

Як зробити петриківську мальовку власноруч?

Завжди було цікаво яким чином народжуються дивовижні квіти петриківського розпису? Тоді цей майстер-клас для вас!

Підготовка до розпису

Готуємо необхідні інструменти (кошачка – пензлик з котячої шерсті, щіточки різних розмірів, простий олівець, склянка з водою, палітра, мастихін для розмішування фарби або інший аналогічний інструмент, клей ПВА, серветки для рук та щіточок), фарби (гуаш, можна акварель) та, відповідно, поверхню, на якій буде створюватися майбутній шедевр (папір, дерево, стіни).

petrykivka instruments

Петриківська мальовка: початок

ПЕРШИЙ ЕТАП

На поверхню наносимо попередній контур майбутнього розпису, не дуже товсто та дуже приблизно, адже в процесі малювання все може змінитися.

IMGP5646

ДРУГИЙ ЕТАП

Після того, як попередній контур нанесено – розводимо фарбу . Не забуваємо її змішати з клеєм ПВА у співвідношенні 50/50, мішаємо до однорідної консистенції. Після цього фарба має бути такої густини, як домашня сметана.

IMGP5656

Кольори обираємо на свій смак, це можуть бути як основні  – жовтий, червоний, синій так і якісь інші. Але не забуваємо в процесі створювати нові відтінки кольорів на основі існуючих, тому що відкриті кольори в петриківці виглядають чужорідними.

IMGP5663

ТРЕТІЙ ЕТАП

Коли фарба розведена, починаємо власне розпис. Перше, що ми робимо, то це помічаємо жовтим кольором майбутні серединки квітів та калинку. Це надасть нам деякі переваги під час малювання.

IMGP5674

Серединки квітів малючи відтиском пальця, а область майбутньої калинки замальовуємо щіточкою.

IMGP5677

Квіти й калина у петриківці

ЧЕТВЕРТИЙ ЕТАП

Потім приступаємо до головних елементів. У нашому випадку це калинка та квіти. Щоб створити правильну калинку, потрібно добре вмокнути палець в червоний колір.

IMGP5679

А потім поставити добрий одиничний відтиск на місці калинки. Але так, щоб залишився відбиток пальця. Оце справжня калинка. І повторюємо цю ж саму процедуру для інших ягідок.

IMGP5686

Ось як виглядає правильна калинка.

IMGP5693

П’ЯТИЙ ЕТАП

Після калинки набираємо основні елементи квітів залежно від їхньої «конфігурації», адже кожна квітка має свою поетапність роботи.

Ця квітка робиться за допомогою рогозинки на основі мазка, котрий повторюється по колу.

IMGP5702

Так само, як в природі не існує відкритих стандартних кольорів, і ви експериментуйте з відтінками. Але головне – не захоплюватися, всього має бути в міру.

IMGP5713

Беремося за кошачку, вмокаємо в фарбу, та шляхом відтисків продовжуємо чаклувати над квіткою.

IMGP5723

Петриківка: робимо пітушіння

СЬОМИЙ ЕТАП

Коли всі основні форми будуть набрані, приступаємо до «зеленої» частини роботи, тобто починаємо малювати основні зелені плями – листочки. Набираємо на кошачку зелену фарбу.

IMGP5726

Та створюємо листочки. Вони можуть бути різних форм та складності. Це найпростіші зроблені за допомогою двух ліній.

IMGP5730

ВОСЬМИЙ ЕТАП

Після того, як основні квіти та зелень намальовано, розпочинаємо зведення. Просто проводимо стебельця квіточок, об’єднуючи їх в одну композицію.

IMGP5749

ДЕВЯТИЙ ЕТАП

І вже тільки після цих усіх етапів починаємо «пітушіння». Пітушіння – це більш насичене озеленення композиції, тобто ми малюємо «травичку». Рекомендацій з пітушіння є багато, але його варто робити до вимог композиції, щоб його не було забагато або ж занадто мало, тут уже працює ваша інтуїція.

IMGP5766

ДЕСЯТИЙ ЕТАП

Останнім етапом створення петриківського розпису вважають кінцеву проробку головних елементів. Знову ж таки, залучається інтуїція та ваша фантазія.

IMGP5780