Ганна Самарська

Біографія

Самарська Ганна Миколаївна – народний художник України, лауреат премії ім. Катерини Білокур.

Народилась художниця 1942 року в селі Богданівка, що на Київщині, в селі, що стало відомим завдяки селянці Катерині Білокур.

В 1952 році десятирічній дівчинці Галі Косяченко (так тоді звали Ганну Самарську) пощастило зустріти на своєму шляху Катерину Василівну. Саме ця жінка стала дівчинці наставником і вчителем на все життя. Дружба між літньою жінкою і дівчинкою тривала аж до кінця життя Катерини Білокур. Закінчивши десятирічну школу Ганна Самарська вступила до Київського художнього інституту. Згодом вона потрапила на Київську фабрику сувенірних виробів, до цеху підлакового розпису, познайомилась з Марфою Тимченко, колишньою петриківчанкою, потім потрапила до самої Петриківки, де і живе понині. З 1961 по 1992 рік Ганна Самарська працювала на фабриці «Дружба». З 1967 року твори майстрині репрезентуються на виставках.

Творчість Ганни Самарської – своєрідний синтез декоративного живопису, навички якого вона отримала у славнозвісної Катерини Білокур, та петриківського квіткового малярства. В одному творі мисткиня поєднує квітку реалістичну та квітку стилізовану, так і розквітла творчість Самарської, завдяки злиттю воєдино двох мистецьких осередків: Богданівки і Петриківки. Збагативши та доповнивши одна одну, зародилась особлива, не схожа ні на що квітка

Упродовж 1961–1990 рр. – художник на фабриці сувенірних виробів «Дружба». Працювала в техніці петриківського розпису 30 років, розписуючи різні твори: від сувенірів (на папері, дереві, металі) до настінних розписів. Особливість творчості – витончені птахи, довершені композиції та кольорові рішення. З 1990 р. весь час присвячує живопису, як єдина учениця та послідовниця Катерини Білокур.
Учасниця обласних, всеукраїнських виставок з 1967 р. У 1977 р. представляла Україну на міжнародній виставці у США (м. Лос-Анжелес). Твори знаходяться в фондах музеїв України та приватних колекціях.

Твори

02 gs 02 gs 03 gs 05 Img_0087 картини 004 картини 006 картини 008