Олена Ярмолюк

Біографія

Ярмолюк Олена Василівна – народилася 24 січня 1970 р., в с. Петриківка, Дніпропетровської обл. Своїм корінням пов’язана з легендарними майстрами старшого покоління.
Петриківському розпису навчалася у Дитячій художній школі ім. Т. Я. Пати, першим вчителем був Ф. Панко. У 1988 р. творчий шлях продовжила ученицею експерементального цеху (вчитель – А. Пікуш).

З 1989 до 2000 р. працювала в центрі народного мистецтва «Петриківка».
Олена Ярмолюк за складом своєї духовної наповненості – людина м’яка і поетична. Звідси особлива співуча ліричність її кольорових орнаментальних сплетінь, дивних, вишукано-витончених творів: «Весняний подих» (2014), «Веселковий букет» (2014), «Білим цвітом калина цвіте» (2013).

Майстриня втілює Петриківку на різноманітних матеріалах: папері, дереві, стінах інтер’єрів. Улюблені сюжети: розмаїття квітів, трав, – всього того, що робить неповторним та мальовничим куточком рідне Придніпров’я. Любить створювати панно з чарівними птахами та сюжетні панно з українцями. За її творами можна спостерігати, як відбувається становлення майстерності в композиційному колористичному рішенні декоративного орнаменту, в якому головна роль приділяється кольоровій та ритмічній гармонії пластичної лексики.

Сьогодні Олена Ярмолюк переймає досвід у відомої на весь світ майстрині петриківського розпису Галини Назаренко, адже вважає, що навчатися та професійно зростати потрібно завжди. Разом майстрині розписали Петриківкою каплицю біля джерела Святого Пантелеймона в селищі Хутірське, Дніпропетровської обл.

Активна учасниця всеукраїнських і міжнародних виставок, зокрема у Грузії (мм. Тбілісі, Батумі, 2014). Перша персональна виставка пройшла у Дніпропетровську (2014). Роботи майстрині зберігаються у музеях і приватних колекціях.

Твори

001 002 005 006 008 013 020 023