РАДІО СВОБОДА: На Дніпропетровщині пропонують логотип «Євробачення – 2017» в стилі петриківського розпису

На Дніпропетровщині ініціюють створення в стилі петриківського розпису логотипу пісенного конкурсу «Євробачення – 2017», який має відбутись в Україні,. З ідею й розробками проектів такого логотипу виступив молодий майстер петриківського розпису з селища Петриківка, студент-третьокурсник Львівської національної академії мистецтв Ігор Лісний.

Юнак, що також є арт-менеджером проекту petrykivka.dp.ua, запропонував кілька варіантів логотипу.

Як повідомив 4 червня Радіо Свобода художник, у своїх розробках, він використав мальовки відомих петриківських майстрів Олександра Опарія та Олени Ярмолюк, а також свою власну.

«Ідея оздобити петриківським розписом якусь масштабну міжнародну подію не нова, її озвучували багато разів багато людей. Просто мені вдалося візуалізувати, як це може виглядати. Та й на часі це, напевно. Петриківка – унікальне мистецтво, визнане ЮНЕСКО, це справді візитівка України в світі», – сказав Радіо Свобода Ігор Лісний.

Він також розповів, що після того, як його ідея почала активно ширитися в мережі та ЗМІ, він зібрав мейли та сторінки в соціальних мережах можливих учасників оргкомітету «Євробачення- 2017» й надіслав їм свої пропозиції.

«Поки що відгукнулися лише з міністерства з питань євроінтеграції, написали, що розглянуть пропозицію», – додав Ігор Лісний.

Водночас у Дніпропетровській облдержадміністрації заявили, що голова ОДА Валентин Резніченко підтримує ідею молодого майстра й «просуватиме на найвищому державному рівні».

«Ідея варта того, щоб бути реалізованою. Дніпропетровська ОДА офіційно звернеться до Кабінету міністрів України з такою пропозицією», – процитували слова Резніченка в прес-службі ОДА,

2013 року Комітет ЮНЕСКО на сесії в Баку присвоїв статус нематеріальної культурної спадщини петриківському розпису. Петриківка стала першим представником від України, який отримав такий статус.

2012 року в Петриківці представники Національного реєстру рекордів України та Книги рекордів України зафіксували рекорд – найбільший в Україні орнаментальний розпис ручної роботи: калиново-квітковий фриздовжиною 120 метрів та шириною близько 80 сантиметрів прикрасив паркан.

Джерело: radiosvoboda.org